Online zápisy CCV do Letního semestru 2022/2023 probíhají zde: Online zápisy

Centrum celoživotního vzdělávání Experimentální univerzita pro prarodiče a vnoučata Klub aktivního stáří Krajská rada seniorů Praha Klub vzájemného porozumění Cestování Trénování paměti EURAG

Úvodní stránka

Populace celosvětově stárne. Demografická exploze seniorů se stává závažným problémem celosvětově a Česká republika není výjimkou.V současné době odcházejí do důchodu poválečné silné ročníky tzv.baby boomers. Jaké u nás existují možnosti stimulace pro ty, kteří bud´ nechtějí nebo nemohou dále pracovat?

Nedostatek sociálních kontaktů je obvykle to první, co lidem odcházejícím do důchodu, začne chybět, ruku v ruce s nedostatkem uspokojující psychické stimulace a snížením fyzické aktivity. Nejsem sociolog, nýbrž terénní pracovník, který 30 let iniciuje a vytváří nové aktivizační programy pro seniory, takže přicházím s konkrétní nabídkou.

Ti, kteří touží po rozšíření obzoru a zároveň po sociálním kontaktu se stejně motivovanými vrstevníky se mohou přihlásit ke studiu do Centra celoživotního vzdělávání, které nabízí neprofesní vzdělávání vysoké kvality, je mezigenerační a má silnou sociální orientaci. Znevýhodněné kategorie obyvatelstva jako invalidní a starobní důchodci, matky na mateřské dovolené či nezaměstnaní produktivního věku platí pouze symbolické zápisné 500 Kč.  Studenti CCV mají k dispozici doprovodné aktivizační programy /Klub vzájemného porozumění/ zdarma a možnosti zahraničního cestování buď na bázi recipročních výměn či aktivizačních a poznávacích zájezdů.

Pro ty, kteří hledají kulturní vyžití, běží už 33. rokem akce Klubu aktivního stáří, opět za symbolické vstupné Kč 50,–, aby si je mohl dovolit co nejvyšší počet seniorů.

A pokud máte pocit, že máte problémy s pamětí, přijďte se přesvědčit do kurzů ČSTPMJ, že jste se možná jen zbytečně a dlouhodobě podceňovali. Vždytˇpamatovat si je snadné, jen když vám někdo poradí jak na to!

Pokud se aktivně zapojíte do výše uvedených programů hrozí vám jedno nebezpečí, a to, že si najednou budete stěžovat na nedostatek času.....upřímně se přiznávám, že stížnosti tohoto druhu si náramně užívám!

Vítám vás srdečně na www.aktivnistari.eu

Dana Steinova

Organizační řád CCV